Lutie School announces honor, merit roll students

Lutie School recently announced its second quarter honor and merit rolls.
These students were named to the honor roll, which means they earned all A’s.
Kindergarten – Lucretia Ames, Savannah Brown, Corbyn Greenough, Darnell Howard, Ethan Miller, Carter Wallce.
First grade – Alexis Buswell, Kendelle Chambers, Shannessy Huffman, Emma Reardon, Preston Reich, Alex Scheinert, Noah Warnol, Isaiah Yeldon.
Second grade – Zen Ames, Kaitlynn Brown, Dalton Chambers, Titan Cockrum, Jerry Goss, Woody Hill, Viola Jones, Alana Kimmen, Sydney Maggard, Brandon Norell, Macayla Rhodes, Owen Souder.
Third grade – Kara Brooke, Grace Buswell, Autumn Miller, Emma Shockey.
Fourth grade – Ashbee Amos, Payden Atkinson, Shawn Brooke, Dominic Buswell, Tyler Conkey, Hailey Engelhardt, Triten Ewry,  Abbie Johnson, Contessa Jones, Morgan Jones, Logan Lee, Bo Maggard, Shanaanne McTeer,  Silvana Sherrill, Bradley Shockey.
Fifth grade  – Tember Brockett, Adian Chilson, Haley Dant, Sabrina Engelhardt, John David Ortiz, Madison Petter, Austin Wensel
Sixth grade – Jeremy Burkett, Olivia Maggard, Madison Reardon, Trinity Scheider.
Seventh grade – Bailey Amos, Crystal Fenske, Morgan Smith, Seth Warnol.
Eighth grade – Cheyanne Clinton, Madison Kennedy
Ninth grade – Jimmi Donley, John Gordon, Chase Warnol
10th grade –  Zackary Deforest, Chris Dutton, Alexis Howard, Chris Kellett, Alex Lubbers, Hunter McCullough, Shelia Scott, Kodi Shockey, Garrett Souder, Brianna Wayman, Lindsey Williams
11th grade – Alexis Amos, Tori Broyles, Aliya Coons, Ryan Garrison, Amber-Rena Keilholz, Cheyanne Kellett, Michala McCullough, Morgan McFarlin, Alex Scott, Lakelynn Vaught
12th grade – Jordan Henderson, Bailey Howard, Jake Meal
•••
These students were named to the merit roll, which means they earned all A’s and B’s.
Third grade –  Adam Cole, Damion Goss, Kaleb Kendall,  Jason Landry, Tarron Lewis.
Fifth grade – Terry Goss II, Seth Johnson, Alyssa Wensel.
Sixth grade – Gage Christine, Angel Hill, Kenzee Jones, Hugh Waters.
Seventh grade – Cadan Billingsly, Damian Christine, Tyler Garrison, Karson Jones.
Eighth grade – Degan Chambers, Abby Jaeger, Aubrey Jaeger, Frankie Kimmen.
Ninth grade – Carter Campbell, Zachary Luna, Eli Morpeth, Austin Petter, Rose Scheider.
10th grade – Elijah Schofield.             
12th grade – Donnia Burks, Jacob Gooley, Whitney Nelson, Angel Reynolds.

Lutie school

Archive Section: 
Photos: 

Ozark County Times

504 Third Steet
PO Box 188
Gainesville, MO 65655

Phone: (417) 679-4641
Fax: (417) 679-3423

Comment Here